СДПК: аймактардагы админресурс тизмеси

СДПК: аймактардагы админресурс тизмеси

Карагылачы: Бийликти ээлеп олтурган Социал-демократтар партиясы административдик ресурсту колдонуу менен президенттик шайлоодо мамлекеттик жана муниципалдык кызматкерлерди ар бир аймакка бекитип чыгышкан. Анда тизмени келтирели, өзүңүздөр жыйынтык чыгарыңыздар. Тизмени Акыйкат шайлоо үчүн Жарандык кыймылы» тизмектеп чыккан.

  • Бажы башчысынын орун басары — Матраимов Раим — Кара-Суу район, Ош обл.
  • СДПК депутаты — Матраимов Искендер — Кара-Суу району, Ош обл.
  • Ош обл. Кара-Суу районунун акими — Матраимов Тилек — Кара-Суу  район Ош обл.
  • ИИМ министринин орун басары — Өмүрзаков Сүйүн — Ош шаары
  • ИИМ министринин орун басары — Асанов Курсан — Кара-Суу району, Ош обл.
  • Транспорт жана жол министри — Калилов Жамшитбек — Өзгөн району, Ош обл.
  • КР Өкмөтүнүн алдындагы ГСБЭП председатели  — Осмонов Замирбек — Лейлек району, Баткенской обл.
  • Талас обл. өкмөттүн ыйгарымдуу өкүлү — Кенекеев Дайыр — Талас облусу.
  • Ош обл. өкмөттүн ыйгарымдуу өкүлү — Сарыбашов Таалайбек — Алай району, Ош обл.
  • Жалал-Абад обл. өкмөттүн ыйгарымдуу өкүлү — Сатыбалдиев Кыянбек — Жалал-Абад обл.
  • Нарын обл. өкмөттүн ыйгарымдуу өкүлү — Кайыпов Аманбай — Нарын обл.
  • Баткен обл.өкмөттүн ыйгарымдуу өкүлү — Халмурзаев Абиш — Баткен обл.
  • Ысык-Көл обл.өкмөттүн ыйгарымдуу өкүлү — Жылкыбаев Узарбек -Исык-Көл обл.
  • Чүй обл.өкмөттүн ыйгарымдуу өкүлү  — Кудайбергенов Бакыт -Чүй обл.
  • Бишкек ш. вице-мэр — Айгүл Рыскулова — Кочкор район (Комсомол)
  • Нарын обл, Нарын рай. акимдин орун басары — Жумаева Роза -Нарын району
  • Нарын рай. РайОНО башчысы  — Белеков Болот — Нарын району
  • Бишкек СЭЗ директору — Дүйшөн Ирсалиев — Кочкор району
  • Нарын обл.ЦСМ директору — Мурат Алиаскаров — Нарын шаары
  • Экс-вице-премьер-министр — Мухамметкалый Абылгазиев — Кочкор району (Дөң-Алыш айылы)
  • «Кыргызстан аба жолдору» авиакомпаниясынын директору — Бектурганов Жолдошбек — Нарын району
  • ИИМ мурунку министри — Мелис Турганбаев — Ат-Башы району
  • Нарын шаарындагы Востокэлектронун директору — Алмаз Жумакадыров — Нарын шаары
  • Облус ооруканасынын директору — Мурат Атбаев — Нарын шаары
  • Эсеп палатасынын аудитору- Медетов Ишенбек — Ак-Талаа району
  • Министр ЕЭК  — Жунусов Адамкул — Ат-Башы району
  • «Ассалам» фондунун директору — Миңбаев Нурмухаммед — Ат-Башы району
  • ЖК депутаты — Автандил Кулбараков — Жумгал району.
  • Талас шааркеңешинин председатели — Эсенкулов Мирлан — Талас шаары.
  • Департамент байланыш Улуттук Олимпиада Комитетинин директору — Сүйүнтбеков Айбек — Талас району
  • Аялдар күрөшү федерациясынын вице-президенти — Кенжебаев Байгазы — Талас району
  • Талас районундагы Бекмолдо айыл башкармалыгынын башчысы, ЖК депутаты Молдобекова Гүлкандын бир тууганы — Молдобеков Кубанычбек -Талас району.
  • Маммүлк фондунун председатели  — Казаков Болсунбек — Бакай-Ата району.
  • Финансы министринин орун басары — Байгончоков Мирлан — Бакай-Ата р-н.
  • ИИМдин мурунку министри — Рысалиев Зарылбек — Бакай-Ата р-н
  • ИИМ каржы чарбалык башкаруунун мурунку башчысы  (Рысалиевдин жардамчысы) — Улан Ниязбеков — Кара-Буура р-н
  • Минфин салым кошууларды башкаруунун начальниги — Нарбеков Бакыт — Кара-Буура р-н
  • СДПК ЖК депутаты — Рыскелди Момбеков — Кара-Буура р-н
  • Экс-губернатор Мураталиев Байымбет — Кара-Буура р-н.
  • «Кыргызстан» фракциясынын ЖК депутаты — Дастан Жумабеков — Кара-Буура р-н
  • Мамлекеттик баңгизатты көзөмөлдөө мамкызматынын мурунку башчысы- Алымбай Султанов — Манас р-н
  • Айыл чарба жана мелиорация министрлигинин мурунку министри — Талайбек Айдаралиев -Манас р-н
  • Спорт дирекциясынын башчысынын орун басары  — Кенжеев Жанарбек — Манас р-н
  • ЖК вице-спикери — Төлөнов Данияр — Кара-Суу рай. Ош обл, Савай айылы.
  • «Кыргызстан» партиясынын депутаты — Алимбеков Нурбек — Кара-Суу району, Ошской обл, Папан айылы
  • Экономика министрлигинин мурунку министри — Кожошев Арзыбек — Кара-Суу району, Ошской обл, Карасогот айылы.
  • ЖК мурунку депутаты — Жоошбеков Заир — Кара-Суу району, Ош обл. Октябрь айылы
  • Түркиядагы Кыргызстандын элчи — Жунусов Ибрагим — Кара-Суу району, Ошской обл, Киров селосу
  • Нацстаткомдун председатели — Султанов Акылбек — Кара-Суу району, Ош обл, село Отуз-Адыр.
  • ӨКМ министринин орун басары — Алимбеков Давлетбек — Кара-Суу району, Ошской обл, село Папан.
  • Ош облусунун губернаторунун орун басары — Юсупов Байыш — Кара-Суу шаары.
  • Жергиликтүү аймактын депутаты, соцфонддун кызматкери — Хакимова Садбархон — Кара-Суу району, Ош обл, село Нариман.
  • БШК райондук председатели — Султанов Назар — Кара-Суу району, Ош обл, Савай селосу.
  • Нариман  селосундагы жергиликтүү кеңештин председатели — Нурматов Равшан -Кара-Суу району, Ош обл, село Нариман.
  • Нариман селосундагы жергиликтүү кеңештин депутаты — Паттахунова Зарифа -Кара-Суу району, Ош обл, село Нариман
  • Отуз-Адыр селосунун жергиликтүү кеңешинин депутаты — Нурбаев Асан — Кара-Суу району, Ош обл, село Отуз-Адыр.
  • Шарк айыл өкмөтү- Тилекбаев Таалай — Кара-Суу району, Ош обл, Шарк селосу
  • Кара-Суу сууканалынын башчысы — Турдукулов Хаят — Кара-Суу районунун (Ош обл) штаб башчысы.
  • Акташ айыл округундагы бала бакча директору — Мамытова Суусар — Акташ айылынын (Кара-Суу район, Ош обл) штаб башчысы.
  • Ош шаардык стадионунун директору — Алмаз Сулайманов — Сарай селосунунун (Кара-Суу рай, Ош обл) штаб башчысы
  • Савай айыл өкмөтү — Акылбеков Абибилла — Кара-Суу району, Ошской обл, село Савай.
  • Сары-Колот айылындагы мектеп директору — Салкын Кундашева — Сары-Колот айылынын штаб башчысы, Кара-Суу району, Ош областы.
  • Ош электринин директору — Даминов Дыйканбай — Кара-Суу району, Ош обл, село Кызыл-Кыштак.
  • Ош шаарындагы аэропорт бажы башчысы — Шарафидин Маруфов — Кара-Суу району, Ош обл, село Кызыл-Кыштак.
  • Кызыл-Кыштак айыл өкмөтү — Капаров Шарабидин -Кара-Суу району, Ош обл, село Кызыл-Кыштак.
  • Ош шаарындагы №43 мектеп директору — Сидикова Фируза -Кара-Суу району, Ош обл, село Кызыл-Кыштак.
  • КСДП фракциясынын депутаты — Примов Улан — Алай району, Ош областы.
  • «Кыргызстан» фракциясынын депутаты — Калмаматов Жыргалбек — Алай району, Ош обл, Гүлчө жана Сары-Таш селосу.
  • Ош облусундагы ИИБ начальниги — Боронов Мурат — Алай району, Ошской обл, село Жошолу.
  • Өзгөн районундагы салык кызматынын башчысы — Туташев Тургун — Алай району, Ошской обл, село Коӊу-Дөбө
  • Кокочаров Урматбек — Алайский району, Ош обл, село Сопу-Коргон
  • Ош-Сары-Таш-Иркештам унаа жол башкармалыгынын директору — Курманбеков Улукбек — Алай рай, Ош обл, село Сопу-Коргон.
  • КР билим берүү жана илим министринин орун басары — Кожобеков Кудайберди Гапаралиевич
  • Чоң-Алай а/ө мурдагы башчысы — Абдылбаев Касым — Чоӊ-Алай району боюнча
  • 2015-ж ЖК депутаттыгына талапкер, мурда КР маданият министрлигинде иштеген — Галдыбаев Жаманкул Жолчуевич — Чоӊ-Алай району боюнча
  • Сүлүктү шаарынын мэри — Абдиназаров Рахман Эрматович — Сүлүктү, Баткен облусу.
  • Президенттин кеңешчиси — Илмиянов Икрам Саттарович — Лейлек, Баткен обл.
  • През. Аппарат кызмат — Максутов Жаркынбек Бурукулович
  • През. Аппарат кызмат — Досматов Камчыбек Султанмуратович
  • Баткен ИИБ начальниги — Тагаев Ашим Гапарович
  • КР Өкмөтүнүн алдындагы экономикалык кылмыштарга каршы күрөшүү мамлекеттик кызматынын төрагасы -Осмонов Замирбек Бабакулович.
  • Баткен обл.губернаторунун 1-орун басары — Абдырахманов Алишер — Баткен обл.
  • ЖК депутаты — Орозова Карамат Бабашевна, ЖК депутаты (СДПК) — Мадеминов Мурадыл Ганыевич — Кадамжай району, Баткен обл.
  • През. Аппарат 1-орун басары — Мадумаров Акрам Камбаралиевич, ЖК депутаты — Джураев Сайдолимжан Маруфович, ЖКнын экс-депутаты — Шарапов Закир Эшматович, Коопсуздук Кенешинин катчысы — Раззаков Жеңиш Парпиевич — Кызыл-Кыя, Баткен обл.
  • КР Өкмөтүнүн Баткен обл. боюнча ыйгарым укуктуу өкүлү — Халмурзаев Абиш Алыбаевич, ЖК депутаты — Джураев Сайдолимжан Маруфович, ЖК депутаты — Эгембердиев Максат — Жалал-Абад шаары.
  • Кыргызнефтгаз — Бостонов Рашид — Сузак, Кара-Дарыя
  • ЖК депутаттары — Назаров Айтмамат, Икрамов Тазабек — Сузак, Кыз-Көл.
  • Советник экс-премьер министра — Бекбоев Тургунали — Сузак.
  • Эсеп палатасынын аудитору — Нурболот Мирзахмедов — Сузак, Көк-Жангак
  • Ош бажысынын башчысынын орун басары- Эгембердиев Өмүрбек — Сузак, Көк-Арт
  • Депутат ЖК КР — Эгембердиев Максат — Сузак, Ленин
  • Депутат ЖК КР — Исаков Музафар — Сузак, Таш-Булак
  • Депутат ЖК КР — Массабиров Талай — Базар-Коргон
  • Айыл чарба министри  — Мурашев Нурбек — Ноокен, Сакалды, Масы.
  • Президент аппаратынын сыйлык бөлүмү — Кутманов Алтынбек Аксы, Кербен.
  • Миграция мамкызматынын председатели — Айдаралиев Медетбек — Аксы району.
  • Бишкектеги 1-май район судьясы — Субанкулов Адылбек — Аксы, Кара-Суу, Кара-Жыгач а/ө.
  • ЖК депутаты — Турсунбаев Азиз — Ала-Бука.
  • ЖК депутаты — Пирматов Исхак — Ала-Бука
  • Мамлекеттик камсыздандыруу компаниясы — Эгембердиева Жумагүл — Чаткал.
  • Улуттук Илимдер Академиясынын вице-президенти -Токторалиев Биймырза — Чаткал.
  • Билим берүү министрлигинин стат-секретары — Шадыканов Калыс — Таш-Көмүр шаары.
  • Электр станциясынын гендиректорунун орун басары — Аскар Айбалиев — Кара-Көл шаары
  • АКС ГКНБ председатели — Чоткараев Дүйшөн — Кара-Көл.
  • Мэр города — Еркеев Иляс — г.Кара-Көл
  • Токтогул районундагы спецфондун башчысы — Чотаев Талай Коенович — Токтогул.
  • ЖК депутаты — Артыкбаев Осмон — Токтогул.
  • ЖК депутаты — Аттокуров Данияр Бексултанович — Жети-Өгүз району боюнча координатор, Ысык-Көл облусу.
  • Бишкек шаары боюнча ГРС жетекчиси — Берикбаев Болот — Жети-Өгүз району боюнча штаб башчы, Ысык-Көл облусу.
  • Бишкек шаарындагы вице-мэр — Дүйшөмбиев Бакыт Осмонович —  Барскоон, Ысык-Көл облусу.
  • Финпол башчысынын орун басары — Жакыпбаев Мурат — Ак-Терек, Ысык-Көл облусу.
  • Ардагерлер советинин председатели — Дубанаев Садырбек — Жети-Өгүз району, Ысык-Көл обл.
  • ЖК депутаты — Юсуров Мажит — Ырдык а\а Ысык-Көл обл.
  • Райондук оорукананын жетекчиси — Сайпиев Сатар -Мырза-аки а/ө, Өзгөн району.
  • Айыл өкмөтү — Султанов Эркин — Чымбай а/ө, Өзгөн району.
  • ЖК депутаты — Искендер Матраимов — Өзгөн району.
  • ЖК  депутаты Зулушев Курманкул — Алтын-Булак а/ө, Өзгөн району.
  • Айыл өкмөт башчысы — Пасанов Эржигит — Кызыл – Октябрь, Өзгөн району.
  • Милициянын башчысы — Кенешбек Ташбалтаевич — Өзгөн району.
  • Эсеп палатасынын Ош шаарындагы мамлекеттик аймактык бөлүм инспектору  — Түркбаев Адамбек Бөрүбаевич — Чымбай а/ө, Өзгөн району.
  • МРУ түштүк аймагы боюнча — Нурдинов Малик — Кара-Кулжа А/о, Биймырза, Кара-Кулжа району.
  • Прокурор Кара-Кулжа р. — Караев Сүйүн — 1-Май, Кара-Кулжа району.
  • «Ыйман» фондунун жетекчиси — Нуржигит Кадырбеков — 1-Май, Кара-Кулжа району.
  • Ош шаарындагы ИИБ башчысынын орун басары — Караев Бакыт — Совет, Кара-Кулжа району.
  • Кара-Кулжадагы соцфонддун начальниги — Алишов Азамат — Миң-Өрүк, Кара-Кулжа району.
  • Ош шаарынын энергосбыт начальниги — Кадырбердиев Данияр — Беш-Жар Кара-Кулжа району.
  • Кара-Кочкор айыл өкмөтү — Асанов Канибек — Кара-Кочкор Кара-Кулжа району.
  • Кара-Кулжадагы оорукананын башкы дарыгери — Шалтаков Зикир — Таш-Кыя Кара-Кулжа району.
  • Ош шаарындагы ФИНПОЛдун жетекчиси  — Токоев Айбек — Кашка-Жол А/о Кара-Кулжа району.
  • Асылбек Жээнбековдун жардамчысы — Бекиев Бакыт — Кашка-Жол А/о Кара-Кулжа району.
  • ОшГу факультет Теология — Карыяев Самаган — Жаны-Талаа Кара-Кулжа району.
  • Ош шаарынын ооруканасынын травматология бөлүм башчысынын орун басары — Абдраев Парпи — Калматай, Кара-Кулжа району
  • ОшГУ мед. училища директору — Аттокуров Курсант — Жетим- Кара-Кулжа району, Дөбө, Түшүнүк.
  • Кара-Кулжа районунун акиминин орун басары — Тутуев Канболот — Кенеш, Пор, Кара-Кулжа району.
  • Аппарат КР Исаев Айбек — Каманчы Кара-Кулжинского района
  • «Иркештам» бажы постунун начальниги — Ажиматов Нышанбай — Каманчы, Кара-Кулжа району.
  • Кара-Кулжа рай.РОВД начальниги — Алтынбек Бапаевич — Ылай-Талаа А/о Кара-Кулжа району.
  • ИИМ министринин орун басары — Өмүрзаков Сүйүн — Сай, Кара-Кулжа района
  • Ош шаарындагы прокуратуранын кызматкери — Өмүрзаков Улукбек — Сай, Кара-Кулжа рай.
  • Жеке ишкер — Атамбаев Жалил-Токбай-Талаа, Кара-Кулжа рай.
  • Жеке ишкер — Алишов Курсант -Токбай-Талаа, Кара-Кулжа району.
  • Токбай-Талаа айыл өкмөтү — Алишов Чолпонкул — Токбай-Талаа Кара-Кулжа району.
  • Кара-Кулжа «Кулун-Ата» коругунун жетекчиси — Боронбаев Асан — Буйга Кара-Кулжа району.
  • Аппарат КР — Бусурманкулов Эмил — Буйга Кара-Кулжа р. -Түштүк району боюнча Камсыздандыруу ишканасынын орун басары Алиязов Канибек — Сары-Булак А/о Кара-Кулжа району.
  • Ош обл.салык инспекциясынын жетекчиси — Чоюнов Эрмек — Сары-Булак А/ө Кара-Кулжа району
  • Кара-Кулжа акиминин орун басары — Мажитов Бекболот — Кызыл-Жар А/ө, Алайкуу А/ө, Ой-Тал А/о, Кара-Кулжа р.
  • Кызыл-Жар Айыл өкмөтү- Айсаев Бурканбек — Кызыл-Жар А/ө Кара-Кулжа району
  • Ош ш. орг.зав. — Курмантаев Нурали — Күйөө-Таш, Кара-Кулжа  району
  • Вице-премьер-министр — Султанбекова Чолпон — Кайын-Талаа, Кара-Кулжа району.
  • Ош обл. СОТ — Жобонов Койчубек — Терек, Кара-Кулжа рай.
  • ИИБ жетекчисинин орун басары — Ибраимов Санжар — Кан-Коргон, Кара-Кулжа району
  • Ош шаарындагы архитектура — Жутанов Алмаз — Көк-Арт Кара-Кулжа района
  • Ош областынын губернаторунун орун басары — Махамадов А.М — Араван району боюнча
  • Айыл өкмөтүнүн башчысы — Нурбаев Ж.П — Араван району А Анаров а/ө боюнча жооптулар
  • «Акос» башчысы — Кадыров Р.А — Араван району А Анаров а/ө боюнча жооптулар
  • Айыл өкмөттүн башчысы — Файзуллаев Ш.Х. Араван району С.Юсупова а/ө боюнча
  • Спикер айыл кеңеш — Маннанов Б — Араван району С.Юсупова а/ө боюнча
  • Айыл өкмөттүн башчысы — Абдуллаев А.А — Араван району Мангыт а/ө боюнча
  • Араван мамкаттоо жетекчиси — Раимбердиев К А — Араван району Мангыт а/ө боюнча
  • Айыл өкмөттүн башчысы — Гүлжигитов С.Т — Араван району Керме Тоо а/ө
  • Төрага айыл кеңеш — Жунус уулу Илясбек — Араван району Керме Тоо а/ө
  • Айыл өкмөт башчысы — Эргашев Р К — Араван району Чек Абад а/ө
  • Начальник РОК Араван.- Мырзабараомов К — Араван району. Чек Абад а/ө
  • Айыл чарба департаментинин жетекчиси — Мырзабароиов П — Араван району Чек Абад а/ө
  • Айыл өкмөттүн башчысы — Жаныкулов Х — Араван району Тепе Коргон а/ө
  • Академик профессор — Мамасаидов М — Араван району Тепе Коргон а/ө
  • Айыл өкмөттүн башчысы — Абдуллаев С.А — Араван району Тоо Моюн а/ө
  • Төрага айыл кеңеш — Абдисаматов А — Араван району Тоо Моюн а/ө
  • ЖК экс -депутаты -Бакиров О — Араван району Тоо Моюн а/о
  • Зам нач госрегистр Араван — Бакиров А — Араван району Тоо Моюн а/ө
  • Ноокат районун экс-акими, штаб башчы — Айтиев Бекболот — Ноокат району боюнча координатор
  • Депутат ЖК КР — Зулпукаров Төрөбай — Кара-Таш, Мирмахмудов, Ноокат шаары, Гулистан а/ө жооптуу
  • Өкмөттүн экс-аппарат башчысы — Осмоналиев Акылбек — Ноокат району Исанов а/ө жооптуу
  • КГУСТАнын проректору — Жоолболдуев Памир — Ноокат району Көк-Жар а/ө жооптуу
  • ӨКМ (МЧС) министрдин орун басары — Маманов Равшанбек — Ноокат району Көк-Жар, Борбаш участкаларына жооптуу
  • Крим. авторитет — Бекмурзаев Абдырахман — Ноокат району Көк-Жар, Жийде, Найман, Он-Эки-бел а/ө жооптуу
  • Райондо акимдин орун басары — Козуев Нияз — Ноокат району Көк-Жар, Найман а/ө жооптуу
  • ОшМУнун ректору Исаков Каныбек — Ноокат району Жаңы-Ноокат а/ө жооптуу
  • Эсептөө палатасынын башчысы — Марипов Улугбек — Ноокат району Кыргыз-Ата а/ө жооптуу
  • Райондук оорукананын башчысы — Марипов Асамидин — Ноокат району Кыргыз-Ата а/ө жооптуу
  • Райондук билим берүү башкармалыгынын башчысы — Акуш ак -Ноокат району Кыргыз-Ата а/ө жооптуу
  • УКМКнын кызматкери — Эшматов Памир — Ноокат району Төөлөс а/ө жооптуу
  • Райондук соц. фонддун башчысы — Баймурзаева Алия — Ноокат району Төөлөс а/ө жооптуу
  • Баткен облусунун губернатору — Калмурзаев Абибилла — Ноокат району Кулатов, Ынтымак а/ө .
  • Салык инспекциясынын кызматкери (Бывший госкозночей КР) — Зулпуев Сайит -Ноокат району Көк-Жар а/ө.
  • Бишкек шаарынын прокурору — Калмурзаев Бакыт — Ноокат району Кулатов, Ынтымак а/ө.
  • Райондун акими — Маматалиев Давран — Ноокат району Зулпуев а/ө
  • Араван цементзаводунун директору — Атабаев Данияр -Ноокат району Исанов а/ө жооптуу
  • Төөлөс айыл өкмөтүнүн башчысы — Эшматов Адылбек Музураимович — Ноокат району, Төөлөс айыл өкмөтү
  • Төөлөс фондунун жетекчиси -Турдуев Абдикерим Эргешович -Бишкек шаары, Төөлөс айылы.
  • КГУСТА проректору — Жолболдуев Памир — Ноокат району Көк-Жар айылы, Бишкек шаары.
  • Ноокат райондук акиминин орун басары — Айбашев Мамадали -Ноокат району. Он Эки-Бел айылы
  • Райкеңештин төрагасы — Туманов Нурлан — Ноокат р-ну, Көк-Жар айылы
  • Жеке ишкер Мадмаров Нурлан Ноокат р-ну, Найман айылы
  • Көк-Жар айыл өкмөтүнүн башчысы — Миңбаев Сатар — Ноокат р-ну, Көк-Жар айылы
  • Жеке ишкер — Дуванаева Гүлнара — Ноокат р-ну, Көк-Жар а-ө, Жийде айылы.
  • Ноокат соцфондунун төрагасынын орун басары — Сатыбалдыев Байдөөлөт — Ноокат р-ну, Көк-Жар айылы
  • Кулатов а-о башчысы — Мадимаров Нурдин — Ноокат р-ну,
  • Кулатов а-о жеке ишкер -Анарбаев Маматжан
  • УКМК Бишкек — Эшматов Аким — Ноокат р-ну, Төөлөс айылы
  • Ноокат р. соцфондунун башчысы — Баймурзаева Алия — Ноокат р-ну, Төөлөс  айылы
  • Кызыл -Кыя соцфондунун башчысы — Мырзалиев Рахматилла — Ноокат р-ну

Пикир жазуу

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.